loading
Anasayfa
Radyo kanallarını canlı olarak bilgisayardan ve cep telefonlarından dinleyebilirsiniz.

Kurt Cobain’i Anlatan Belgesel Sevenleriyle Buluşacak

4814 Görüntülenme
1 Ara 2014
Kurt Cobain ile ilgili belgesel

Yaşadığı dönem içerisinde bir çok hayran kitlesine ulaşmış ve çıkardığı şarkılarla rock dünyasında yeni bir sayfa açan Kurt Cobain‘in hayatı uzun yıllardır kapalı bir defter gibi durmaktaydı. Uzun yıllardır çalışma içerisinde olunan Kurt Cobain’in hayatını anlatan belgesel artık en kısa sürede yayına girecektir. Genç yaşında hayatını kaybeden sanatçının geçtiği dönemlerle ilgili her türlü bilgi belgeselde yayınlanacaktır.

Kurt Cobain belgeseli, yönetmenliğini Brett Morgen ve yapımcılığını Cobain’in kızı Frances Bean’in üstlendiği filmle hayranlarıyla buluşacak.

Aynı zamanda belgeselin yapımcısı Brett Morgen’ın 8 yıldır uğraştığı yapım, ilk resmi Kurt Cobain belgeseli olarak kayıtlara geçecek. Cobain’in daha önce hiç üzerinde durulmamış “insancıl portresi”, 2015 yılında HBO kanalında yayınlanacak.

“Kurt Cobain: Montage of Heck” adlı belgeselde Cobain’in son 48 saati ve silahla hayatına son vermesi öne çıkarılmayacak.

Nirvana‘nın efsanevi solisti Kurt Cobain’in Nisan 1994’te 27 yaşında ölümünden sonra ardında bıraktığı kişisel ve sanatsal malzemelere ulaşmak ve telif hakları sorunları Morgen’ın 6 yılını almış.

  • Yorumlar
  • Yorum Yap

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.