loading
Anasayfa
Radyo kanallarını canlı olarak bilgisayardan ve cep telefonlarından dinleyebilirsiniz.

Radyo Dinlemek

135383 Görüntülenme
1 Ara 2014
radyo dinlemek

Radyo dinlemek günümüzde artık eskisi gibi rağbet görmesede benim için bir ayrıcalık. Yolda giderken, arkadaş ortamında, içki masasında, arabada, seyahatlerde her yerde insanı kendine getiren bir sesin varlığı bence paha biçilemez. Günümüzde yoğun trafiğin etkisi altında insanların hassaslık derecesi bozuluyor buna bağlı olarak gergin ortamlar ile her an başa başa kalabiliyoruz. Oysaki radyo dinleyen bir insan, doğru seçimi yaptığında olabildiği kadar gevşiyor, en azından bende durum bu şekilde. Bunun yanında illa şoför olmanıza gerek yok. Sabahları bazen minibüste, bazen metrobüste bazen ise gemide radyo dinleyebileceğiniz anlar olmuştur. Eğer bu deneyime sahip olmadıysanız hemen bir radyo temin edin ve dinlemeye başlayın. O günkü ruh halinize göre istediğiniz bir kategoriden radyonuzu bulun ve canlı olarak dinleyin. Birazda ruhunuza önem gösterin. Ayrıca radyo temin etmek için artık uzun süre araştırma yapmanıza gerek yok. Elinizin altındaki cep telefonu akıllı bir cep telefonuysa anında google markete girerek uygulamamızı indirebilirsiniz. Yada web sitemiz üzerinden, telefon üzerindeki web tarayıcılar ile radyolarımızı dinleyebilirsiniz.

Artık insanlar televizyon denen ve insanı saatlerce kendisine bağlayan, benim zamanın tuzağı olarak nitelendirdiğim olgudan uzaklaşmalılar !!! Radyonun icadı televizyondan önce yapılsada televizyon dünyası teknoloji ile çok daha hızlı ilerledi. Radyoya baktığımızda ilk olarak büyük ebatlarda, sonra walkmanlerde, sonra ufacık ipodlara sığdılar ancak hiç bir zaman gelişemediler ve arka plana itildiler. Aslında gelişen teknolojide ne kadar korunabilirdi ki, yada günümüzde teknolojinin koruduğu hangiolgu kaldı.

Firmalar yada geliştiriciler, gelişen ticaretle daha fazla tercih edilmek istemelerinden dolayı artık radyoyu her şeye sığdırdılar, Televizyonlara,cep telefonlarına vb tüm cihazlara. Ancak son yıllarda IOS bunu reddetti ve radyo uygulamalarını kaldırdı. Aslında bunun amacı daha fazla müzik satmaktı….

Canlı Radyo Dinlemek bence Bir kefiytir, Bir tarzdır, Bir İstek Biçimi bazense bir RUH HALİDİR….

Günümüzde artık internet üzerinden radyo streaming yapan kişiler tarafından farklı radyo kategorileri oluşturuldu. Aslında bu radyo sahipleri kendi ruh dünyasını diğer dinleyiciler ile paylaştılar. Bir çok yerde ücretsiz olan streaming olayını sizlerde internet üzerinde araştırırsanız kolaylıkla DJ olabilirsiniz. İnternet üzerinden yayın yapan radyoları doğru tercih etmeniz durumunda muhteşem bir radyo kanalını dinliyor olacaksınız. Eğer dinlenmek istiyorsanız bir streaming oluşturmanız yeterli olacaktır.

Yukarıdaki makalemin ardından bence radyo dinle = müzik dinle`dir diye düşünüyorum.  Müzik dinlemenin ne kadar harika bir olgu olduğunu sizlere bahsetsemde bence insanı hayal dünyasında yaşamasına olanak sağlayan bir başyapıt diyebilirim. Türkü Müzikleri,Pop Müzikler, Pop Radyo Kanalları, Radyo Dinle Türkü, Radyo Dinle Muzo,radyo dinle kral pop ve spor radyosu dinle gibi anahtar kelimeler üzerinde de harika radyo kanalları mevcuttur. Diğer Bir yandan Online Radyo Dinlemek = Canlı Radyo Dinlemek denilebileceğinide sizlere ayrıca aktarmak istiyorum.  Bu makalemize Canlı Radyoyu veya Online Radyoyu dinlemenin anlamını olarak ta belirleyebiliriz.

  • Yorumlar
  • Yorum Yap
Yapılan Yorumlar ( 1 )
  1. barev 12 Nisan 2018

    Radyo’da begendiginiz bir muzik duydugunuzda bu muzigi Arsivinize veya bir listeye ekleyebilirsiniz . Arsivinize parca eklemek icin Apple Music’e abone olman?z gerekir.