loading
Anasayfa
Radyo kanallarını canlı olarak bilgisayardan ve cep telefonlarından dinleyebilirsiniz.

Radyo dinlemek için internet radyolarını tercih ediyoruz

3025 Görüntülenme
12 Haz 2015

Radyo dinlemek artık klasik radyolarda olduğu gibi değil, evden, cepten, bilgisayardan çok rahat bir şekilde gerçekleştirdiğimiz hobimizdir. Bunun için radyo kanallarını nerede olursanız olun anlık olarak canlı radyo dinleme imkanına sahip olabilirsiniz. İnternet üzerinden radyo dinlemenin, klasik radyoda frekans arayarak dinlemeye göre çok daha farklı kazanımları vardır. Bu konuda internet üzerinden dinlenen radyolar insanları etkileşime teşvik etmekte ve çok daha keyifli bir yayın sürecinin beraberinde gelmesini sağlamaktadır. İnsanların internet bağlantısı üzerinden canlı radyo dinlemesi üzerine radyolardan anlık olarak isteklerini bildirebiliyor olması da söz konusu olmaktadır. Dolayısı ile istekleri alan disk jokey yani DJ radyo yayınının her ne kadar kulağa dayalı bir yayın kanalı olsa da sizin hayal dünyanızı ön plana çıkaracak şekilde betimleyici bir anlatım tekniği ile beraber hem işitsel kaynakları ön plana çıkaracaktır.

Hem görsel kaynakları ön plana çıkaracak hem de hayal dünyanızda iyi bir etkileşim oluşturacak çalışmaların sistematik bir düzene sahip olmasını sağlayacaktır.

 

İnternet radyosunda insanların beklentileri nelerdir?

 

 

1) Kusursuz bir şekilde Türkçe dil bilgisine sahip olmasını arıyor, diksiyon ve fonetik kurallara uyumlu bir şekilde radyo yayını gerçekleştirmesini bekliyoruz. Çok büyük bir kitle radyo yayınında en ufak bir hata yakalaması durumunda o yayıncıyı daha fazla dinlemek istemiyor.

2) Radyo dinlerken yayıncının otoriter bir yapıya sahip olmasını istiyoruz ve genellikle o yayıncının yapacağı konuşmaların arkasında durmasını istiyoruz. Sıcaklığı bize hissettirmesini istiyor ve samimi duygularla bir yayın yapıyor olmasını istiyoruz. Bu halkımızın en önemli beklentileri arasında geliyor ve radyocuların bu hususa çok önem verdiğini görüyoruz.

3) Konuşmaları esnasında insanlara mutluluk verecek şekilde tebessümlerini yansıtmasını istiyor ve insanlara pozitif bir enerji yaymasını bekliyoruz. Çünkü insanlar dinlediği müziklerden iyi bir şekilde etkilenmek, rahatlamak, huzur bulmak ve bir takım betimlemelerle beraber hayal dünyasının uç noktalarına kadar ilerleyebilmek istiyorlar. İşte tüm bunlar için iyi bir radyo dinleyicisi de olmakta fayda olacaktır.

4) Radyo yayıncısının geçmiş kayıtlarını kendisinin mutlaka dinlemesini istiyor ve konuşmalarındaki hatalarını bularak kendi kendine öz eleştiri yapmasını istiyoruz. Çünkü bu durumu bir radyo spikeri ne kadar iyi bir şekilde gerçekleştirirse, bunu dinleyiciye ne kadar yansıtabilirse o kadar faydalı sonuçlar elde etmek mümkün olacaktır.

İnternet radyosu dinlemek isteyen insanlar tarafından tercih edilmekte olan internet sitemiz içeriğinde çeşitli radyo kanallarının radyo yayınları ve radyo yayın akışlarına yer verilmektedir. Hem radyo dinlemek, hem radyo yayıncıları hakkında bilgi sahibi olmak hem de radyo dinleyicileri ile yorumlar bırakmak isteyen insanlar tarafından tercih edilmekte olan web radyomuz sizlere profesyonel anlamda yayın hizmeti sunmaktadır. İnternet sitemiz içeriğinde yer alan radyo kanalları hakkında eğer bir sorun varsa bunu bize bildirebilirsiniz. Gerekli güncellemeler çok kısa bir süre içinde gerçekleştirerek rahat bir şekilde radyo dinleme olanaklarından yararlanabilirsiniz.

 

  • Yorumlar
  • Yorum Yap

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.