loading
Anasayfa
Radyo kanallarını canlı olarak bilgisayardan ve cep telefonlarından dinleyebilirsiniz.
Dinlemekte olduğunuz

Metro FM

radyo kanalı 18 defa önerildi.

Metro FM her zaman için geniş bir dinleyici kitlesine sahip olmuş, ulusal çapta yayın hayatını sürdürmekte olan bir yapıya sahip olması ile bilinir. Ayrıca 14 Temmuz 1992 yılından günümüze dek kesintisiz bir şekilde yabancı müzik severlere hitap etmekte olan bu kanal, “Türkiye’nin ilk ve en iyi yabancı müzik radyosu” sloganı ile yola çıkmış ve çizgisini bozmadan devam etmiştir. Metro FM İstanbul merkezli bir şekilde ulusal çapta yayın hayatını sürdürmekte olan bir radyo istasyonu olsa da internet üzerinden ve uydu yayınları sayesinde rahat bir şekilde karasal yayınların dışına çıkılarak dijital ortamda dünya genelinde dinlenebilirliğe sahiptir. Metro FM dinlemek isteyen bireyler tarafından tercih edilmekte olan internet sitemizde yabancı müzik radyoları kategorisi altından giriş yaparak Metro FM logosuna tıklamanız yeterli olacaktır. Otomatik olarak Metro FM Dinlemeye başlayacağınız online radyo dinleme üzerine kurulmuş internet sayfamızda hem son müzikal haberleri inceleme fırsatına sahip olacaksınız hem de güncel şeyler hakkında yorumlar bırakabileceksiniz. Aktif bir şekilde çalışmalarını yürütmekte olan internet sitemiz sizlere her zaman daha iyi bir şekilde hizmetler sunabilmek adına kesintisiz müzik yayınlarına yer vermektedir. Online Metro FM dinlemeyi seviyorsanız şundan emin olabilirsiniz ki artık evinizde tablet ya da bilgisayar ve radyo ile Metro fm dinleyicisi olmanın yanı sıra farklı alternatifler de var. Mesela aracınızdaki radyo ile Metro fm dinleyicisi olmanın yanı sıra cep telefonunuza indireceğiniz bir qr code okuyucusu ile beraber nerede olursanız olun Android ve ios sistemler üzerinden rahat bir şekilde Metro FM Dinlemek mümkün olacaktır. Hem Kısa bir süre içinde keyifli müzikler dinleyebilir hem de yorumlarınızı sitemize bırakabilirsiniz.  Metro FM, 14 Temmuz 1992 İstanbul’da yayın hayatına başlayan popüler bir radyo kanalıdır. Metro FM’in yayın hayatına başlarken yayınlamış olduğu ilk şarkı, Queen grubunun Radio Ga Ga’dır.

Radro, uzun bir süre Uzan Grubu bünyesinde yayın hayatına devam etmiştir ancak bazı sebeplerden ötürü, kısa süreli olarak devlet tarafından yayını yürülmüştür. Bir dönem Canwest Grubu çatısı altında da bulunmuştur. Daha sonra, şu anki sahibi olan Spectrum Medya Grubu’na satılmıştır.

Metro FM, sadece yabancı parçalara bağlı kalmadan, Türk pop şarkılarına da bünyesinde yer vermektedir. Hit olan yabancı şarkılar, summer hit listeleri, top listlerden düşmeyen şarkıları gün içerisinde hemen hemen kesintisiz olarak yayınlamaktadır. Yerel frekansın yanısıra, Türksat 3A, D-Smart ve Digiturk gibi uydu platformlarından da dinlenebilmektedir.

Metro FM temmuz 1992 tarihinde İstanbul stüdyolarından yayın yapmaya başladı. Türkiye’de yayın yapan ilk özel radyolardan biridir. Radyonun uzun yıllar boyu yayın yapması, dinleyicilerine her geçen gün bir yenisini eklemesine imkan sağladı. Şu anda yabancı müzik yapan radyo kanalı denince akla ilk gelen radyo kanalları arasında Metro FM yer alıyor. Metro FM İstanbul’da 103; Ankara’da, İzmir’de ve Bursa’da 97.2 frekanslarından dinlenebilmektedir. Ayrıca Turksat 2A’dan da takip edilebilir. Ipad, Iphone ve Blackberry cihazlar için geliştirilen uygulamalar sayesinde telefondan ve tablet bilgisayardan da dinleyicilerine ulaşan Metro FM’i internet ortamında sitemizden de takip edebilirsiniz. Metro FM’de yabancı dildeki şarkıların son hitleri yayınladığı gibi klasikleşmiş fenomen şarkılara da yayın akışında yer vermektedir.
30 Kas 2014
( 18 )
( 5 )
 • Yorumlar
 • Yorum Yap
Yapılan Yorumlar (5)
 1. Akın R. 12 Haziran 2015

  Ben her hafta Pazartesi’den Cuma’ya kadar sabah saatlerinde işe giderken Metro FM’de yayınlanmakta olan aragaz programını takip ediyorum. Hem çok komik şeyler oluyor hem de bilgi verici nitelikte yeni espriler öğreniyorum. Benim için tatmin edici bir program ve keyifli müzik yayınlarından dolayı size de Metro FM dinleyin derim.


 2. Türçe Sağlam 12 Haziran 2015

  Günün her saatinde rahat bir şekilde dinleyebileceğim kaliteli ve bir o kadar da kusursuz yapıya sahip olan Metro FM benim için adeta yeni bir keşif oldu. Sitenizde gördüğüm kadarıyla 1992 yılından beri yayındaymış şöyle bir bakıyorum da meğer benimle yaşıtmış bu radyo kanalı… Neyse henüz geç kalmış sayılmayız…


 3. Deniz Nail 12 Haziran 2015

  Selam dostlar ben Deniz, Trakya Üniversitesi’nde veterinerlik okuyorum. Kafa dağıtmak istediğim zamanlar için tek tercihim Metro FM. Bunun sebebini fanatik dinleyiciler tahmin edecektir ki abuk subuk reklam aralarının minimum düzeyde tutulduğu ve maksimum müzik keyfi yaşadığımız deli dolu bir müzik istasyonu arıyorsanız bu ihtiyaçlarınıza cevap veren bir kanaldır.


 4. Ramazan Şener 12 Haziran 2015

  Tüm Metro FM sevenlere selamlar ben Bulgaristan 89 göçmeniyim biz göç ettikten 3 yıl sonra açılan bu radyo kanalını kurulduğu dönemlerden beri radyoda takip ediyordum lakin internetin hayatımıza girmesi ile beraber çok daha güzel bir hale geldi ve artık her yerde Metro FM dinleme imkanına sahip oluyoruz.


 5. Nuray çeh.... 12 Haziran 2015

  Birçok radyo kanalı varken Metro FM’i tercih ediyor olmamdaki en önemli etken hem güncel parçalara yer veriliyor olması hem de hit müziklere yer veriliyor olmasıdır. Tabi benim için en önemli bir diğer etken de sabit sponsorlar yönetiminde bir yayın sürdürülüyor olduğu için sık sık reklam arası verilmiyor ve keyifli bir şekilde müzik dinleyebiliyorum.