loading
Anasayfa
Radyo kanallarını canlı olarak bilgisayardan ve cep telefonlarından dinleyebilirsiniz.
Dinlemekte olduğunuz

TRT Radyo Türkü

radyo kanalı 3 defa önerildi.

Trt Türkü, 1 Temmuz 2009 tarihinden bu yana faaliyette olan bir radyo kanalıdır.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu‘na bağlı olan radyo, Ankara’da 98.6 frekansından yerel yayın yapmaktadır. Trt Türkü, yayın akışında ağırlıklı olarak yöresel halk türkülerine yer vermektedir. Düzenli bir çalışmayla birlikte, kısa süre içerisinde sesini daha geniş kitlelere duyurmayı başarmıştır.

Yedi gün yirmi dört saat kesintisiz olarak yayın yapan Trt Türkü sayesinde, günün her saatinde türkü dinlemenin zevkine varacaksınız. Repertuarında çok fazla sayıda türkü barındıran Trt Türkü, her yaştan dinleyiciye hitap edecek bir arşive sahiptir.

Türkiye’nin yedi bölgesinin her yöresine ait türküleri yayın akılında bulabileceğiniz Trt Türkü, türkü sever dinleyiciler için vazgeçilmez bir radyo kanalıdır.

 

Türkçe pop müzik her ne kadar gündemde daha çok yer tutsa da Türk halk müziğinin gönüllerde ayrı bir yeri var. Her yaştan, her kültürden ve her bölgeden birçok kişi Türk halk müziği şarkılarında kendinden bir parça bulabilir. Türk halk müziği, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinin kültürel ve etnik dokusunu şarkılarında ve müziklerinde taşıyor. Bu da onu hepimizin ortak noktası haline getiriyor. Türk halk müziğine olan ilgi radyo yayımcılarının da gözünü bu alana dikmelerini sağladı. Son zamanlarda Türk halk müziği çalan radyo kanalları çoğaldı. Trt radyo türkü’nün ise bu kanallar arasında farklı bir yeri var. TRT’nin yayın deneyimi ve sunucuların profesyonelliği sayesinde türkü dinlemek ayrı bir keyif halini alıyor.
29 Kas 2014
( 3 )
( 1 )
  • Yorumlar
  • Yorum Yap