loading
Anasayfa
Radyo kanallarını canlı olarak bilgisayardan ve cep telefonlarından dinleyebilirsiniz.
Dinlemekte olduğunuz

Medya Fm

radyo kanalı 35 defa önerildi.

Medya FM, 93.9 frekansında yerel yayın yapan, İstanbul merkezli olan ulusal bir radyo kanalıdır. Medya İletişim Anonim Şirketi bünyesinde yayın hayatına devam etmektedir.

Medya FM, Türk geleneklerinin önemli bir parçasını oluşturan türk halk müziği kültürünü, yeni nesillere aktarmayı ve gelecek kuşaklara ulaştırmayı kendisine misyon edinmiştir. “Türkülere gönül verenlerin radyosu” sloganı ile yayın yapan Medya FM’in yayın akışını türk halk müziğinin en güzel türküleri oluşturmaktadır.

Türkülerden ibaret sandığımız Türk halk müziği, aslında Türkiye’nin çeşitli yörelerinden gelen sözlü ya da sözsüz müziklerin tümüne verilen addır. Türk halk müziği tarihi çok eskiye dayanmaktadır. Şarkıların büyük bir kısmının bestecisi ve söz yazarı bilinmemektedir. 40 50 yıl öncesine kadar anonim türküler popülerliğini sürdürüyordu. Özellikle 1970’li yıllardan sonra Türk halk müziğine verilen önem söz yazarı ve besteciler tarafından ve halk tarafından artmıştır. Bu yıllardan sonra söz yazarı ve bestecisi belli olan türküler üretilmeye başlanmıştır. Türk halk müziği dinlemek için en iyi seçim sadece bu türde müzik çalan bir radyo kanalı dinlemek olacaktır. Medya FM’de Türk halk müziğinin en güzel örneklerini dinleyebilirsiniz. Klasikleşmiş türkülerin yanında son zamanlarda üretilmiş türkülere yer veren Medya FM, Türk halk müziği sevenlerin yeni tutkusu haline geldi.
29 Kas 2014
( 35 )
( 6 )
 • Yorumlar
 • Yorum Yap
Yapılan Yorumlar (8)
 1. emine Kayıkçı 12 Mart 2016

  karsan köyü yönetimine başarılar diliyorum.iyi yayınlar.serdar&Emine Kayıkçı


 2. emine kayıkçı 12 Mart 2016

  karsan yönetimine başarılar diliyorum .iyi yayınlar.


 3. Azmi 7 Mayıs 2016

  Yayınızı çok beğeniyle dinliyor,başarılar diliyorumşuan dinlediğim deridar oyun havasıyla kendimi müthiş hissediyorum..Super…Selamlar..Antalya dan Çeçen..


 4. Faruk arat 4 Haziran 2016

  İstanbul trafiğinden strese girdik Okan kardeşim ve tüm sevdiklerime
  Erkan Oğur dan zülfü kakullerin amber misali parçasını çalarsanız sevinirim


 5. Okan çelikkaya 10 Ekim 2016

  Mrb iyi yayınlar yakasikliligini bana bi gunlugune verecekdin ersin kardesim canli yayin numaranı hatirlarsan bni baglanacam.


 6. Ekrem 25 Aralık 2016

  Selam abla Ferhat yamuk ağız kardeşimle sana kulak vermekteyiz bizim için bir türkü calar mısınız lütfen iyi yayınlar


 7. ASİ 15 Mart 2017

  ben Mümbichten Asi Allahın selamı herkesin üzerine olsun Hasret’im için Muharrem Arslan’dan BEN GÖNLÜMÜ SANA VERDİM çalar mısın


 8. Beril Tanrıcer 6 Mayıs 2018

  Tekirdağ’dan selamlar. Mutlu pazarlar . Çek tulumbayı şarkısını istiyorum