loading
Anasayfa
Radyo kanallarını canlı olarak bilgisayardan ve cep telefonlarından dinleyebilirsiniz.
Dinlemekte olduğunuz

Cem Radyo

radyo kanalı 0 defa önerildi.

Cem Radyo, 96.4 frekansından yayın yapan İstanbul merkezli bir radyo kanalıdır. Gün içerisinde saatlerine göre spor haberlerini, gündemden haberleri sunarak, müzik akışında ise türkü programlarına yer vermektedir.

Cem Radyo, müzik saatlerinde ağırlıklı olarak Türk Halk Müziği, Özgün Müzik ve Alevi Bektaşi Nefesleri türlerini yayınlamaktadır. Sloganına bağlı kalarak, kaliteli müziği, tarafsız haberi, dolu ve nitelikli programları dinleyicisiyle buluşturmayı misyon edinmiştir. Yediden yetmişe her yaştan insanın seveceği ve dinleyeceği türde bir yayın akışı kalitesi tutturan Cem Radyo, birbirinden değerli halk ozanlarının türklülerini bünyesinde bulundurmaktadır.

Bu ozanlardan bazıları şunlardır :

Aşık Miskini

Celal Güzelses

Ali İzzet Özkan

Aşık Veysel

Sevginin Kardeşliğin ve Dostluğun Sesi sloganı ile ön plana çıkan Cem Radyo İstanbul’dan tüm Türkiye’ye ulusal yayın yapan, aynı zamanda Turksat 2A üzerinden de erişilebilen Anadolu kültür mozaiğini felsefe belirlemiş önemli bir radyo istasyonudur. Müzik türleri olarak yayınlarında Özgün müzik ve Türk Halk müziğine ağırlık verir. Alevi kökenli dinleyicilere özel yayınları da bulunan Cem Radyo’nun eğitici yayınları da dikkat çeken unsurlar arasındadır. Türk’lerin hak ettiği değeri vermeyi ve bunu hissettirmeyi kendine idol belirlemiş olan bu radyonun birçok konuda gösterdiği tarfsız yaklaşım dinleyicileri tarafından takdir edilmektedir. Günümüzde en çok konuşulan ve sıkıntısı yaşanan konulardan olan ayrımcılık derdini ele alan Cem Radyo, din, dil, etnik köken ayrımcılığı olmadan, özgür ve demokrat çözümlerin sağlandığı bir platform görevi görerek yayın yapmaktadır. Fikir özgürlüğünün yaygınlaşması amaçlı kültür ve sanat içeriklerine fayda sağlamak, dinleyicilerine pozitif düşünce yönlendirmesi yaparak bunu ulus olarak ilerleme isteği ile pekiştirmeyi görev edinmiştir. Yansız yayın akışı ile yeniliklerin takibi, tarafsız haberler ve kaliteli müzik sunarak dinleyicilerinin her birine kendilerini içinde bulacakları yayını sunan Cem Radyo her kesime hitap edebilme özelliğini göstermektedir.
29 Kas 2014
( 0 )
( 1 )
  • Yorumlar
  • Yorum Yap