loading
Anasayfa
Radyo kanallarını canlı olarak bilgisayardan ve cep telefonlarından dinleyebilirsiniz.
Dinlemekte olduğunuz

Kanaltürk Radyo

radyo kanalı 1 defa önerildi.

Kanaltürk Radyo, 2004 yılında kurulmuş olan, ulusal çapta yayın yapan bir radyo istasyonudur. 92.9 frekansından İstanbul merkezli olarak yayın hayatına devam etmektedir. Türkiye’nin hemen hemen bütün illerinden yerel frekans üzerinden dinlenebilmektedir. İnternet sitemiz sayesinde, dünyanın neresinde olursanız olun radyoyu dinleyebilirsiniz. Toplamda iki kere el değiştiren Kanaltürk Radyo’nun şu anki sahibi Yaşam Televizyon Yayın Hizmetleri şirketidir.

Kanaltürk Radyo, standart müzik akışının yanısıra, gündemde öne çıkan başlıkları dinleyicisiyle paylaşmaktadır. Finans, sağlık, siyaset, spor gibi çeşitli konular hakkında bilgiyi canlı olarak Kanaltürk Radyo’da bulabilirsiniz. Müzik akışında ise tek bir türe bağlı kalmadan, pop, slow, duygusal tarzdaki şarkıları dinleyebilirsiniz.

 

Kanaltürk radyo 92.9 frekansından Türkçe pop müzik yayını yapan gün içerisinde çokça haber sunan bir radyo kanalıdır. 2004 yılında kurulmuş olan radyo istasyonu 2008 yılı itibarı ile Koza Gruba geçmiştir. Şimdi ise Yaşam Televizyon Yayın Hizmetleri bünyesinde bulunan Kanaltürk radyonun kararsal yayın olarak TV kanalı da bulunmaktadır. Türkiye’nin Radyosu sloganı ile ön plana çıkan Kanaltürk Radyo’nun Türkiye genelinde 30’un üzerinde karasal yayın yapan noktası vardır. Karasal yayın dışında uydu ve internet platformundan da dinleyicilerine ulaşan Kanaltürk Türkçe müzik sevenlerin vazgeçemediği bir radyo kanalıdır. 2007 yılında Sertel Demokrasi Ödülünü alan Kanaltürk radyonun ana haberini hafta içi her gün Ekin Olcayto ve hafta sonu da Emre Buga sunmaktadır.
30 Kas 2014
( 1 )
( 0 )
  • Yorumlar
  • Yorum Yap