loading
Anasayfa
Radyo kanallarını canlı olarak bilgisayardan ve cep telefonlarından dinleyebilirsiniz.
Dinlemekte olduğunuz

TGRT Fm

radyo kanalı 5 defa önerildi.

TGRT Fm, 4 Ekim 1993 tarihinde yayın hayatına başlayan, Türkiye’nin birçok ilinde karasal yayın yapan, ulusal çaplı bir radyo istasyonudur. İstanbul merkezli olarak 93.1 frekansından yayın yapmaktadır. Karasal yayının yanısıra, Türksat 3A ve Türksat 4A uyduları üzerinden, Avrupa’da ve internet üzerinden tüm dünyada dinleyicileriyle buluşmaktadır. TGRT FM, sahip olduğu teknolojik imkanlarla, Türkiye’nin en geniş kapsama alanına sahip olan radyo kanalları arasında listede ilk beştedir. Radyonun şu anki sahibi İhlas Holding’tir.

“Sizin Sesiniz” sloganıyla yayın hayatına devam eden TGRT FM, gündemden çeşitli haber başlıklarını seyircisine sunmaktadır. Haber bülteninin yanısıra, çeşitli saatlerde türk halk müziği ve türk sanat müziği ağırlıklı olarak müzik akışına yer vermektedir.

Klasik radyo tiyatroları ile ön plana çıkan TGRT FM habercilik anlayışı ve yaptığı programların kalitesi ile Türk dinleyicisinin gönlünde taht kurmuş bir radyo kanalıdır. Türk milli örf adetlerine bağlı kalarak aynı zamanda manevi değerleri benimsemiş olan istasyon Türk kültürüne hizmet etmeyi amaç olarak kendisine belirlemiştir. 1993 tarihinden bu yana yayın hayatını sürdüren radyo 120 farklı karasal noktadan yayın yaparken Turksat uydusu ve internet üzerinden de dinleyicilerine keyifli saatler geçirtmektedir. Benimsediği radyo yayın ilkelerine ilave olarak farklı duruşu, seviyesi ve disiplinli kaideleri ile en yeni teknojiyi kullanarak dinleyicilerine tiryakilik kazandırmaktadır. Şimdilik Dünya Dinliyor sloganı ile gelecek vaat eden TGRT FM dinleyicilerinin zevkle dinlediği ve vaz geçemediği bir radyo kanalıdır.
29 Kas 2014
( 5 )
( 0 )
  • Yorumlar
  • Yorum Yap