loading
Anasayfa
Radyo kanallarını canlı olarak bilgisayardan ve cep telefonlarından dinleyebilirsiniz.
Dinlemekte olduğunuz

Radyo Viva

radyo kanalı 4 defa önerildi.

Radyo Viva 1999 yılından günümüze dek yayın hayatını sürdürmekte olan Erol Aksoy yönetiminde 2008’e kadar varlığını sürdürmüş ve 2008 yılında TMSF tarafından el konulmuş, 2008 yılı ile 2010 yılları arasında TMSF kontrolünde tutulmuş ve 2011 yılı itibariyle İlbak Holding’e satılmış bir yayın kuruluşudur. Radyo Viva dinlemek isteyen bireyler tarafından tercih edilmekte olan internet sitemiz içeriğinde yer alan Radyo Viva logosuna tıklayarak doğrudan Radyo Viva dinleme olanaklarından yararlanabilirsiniz. Hızlı ve güvenilir sonuçlar elde etmek isterseniz bizi tercih edebilir ve Radyo Viva dinleyici kitlesi arasında yerinizi alabilirsiniz. Günümüzde en çok tercih edilmekte olan radyo kanallarından biri haline gelen Radyo Viva yayın formatı ele alındığında %70 oranda Türkçe pop ve %30 oranda da fantezi müzik yayını yapıyor olması ile bilinmektedir. Radyo Viva’nın sloganını ele alacak olursak “Türkçe müziğin keyfi” olarak görülmektedir.

Radyo Viva merkezi İstanbul olup dijital yayın ağı ve karasal yayın ağı ile beraber aktif olarak çalışmalarını sürdürmekte olan ulusal bir radyo istasyonu olarak bilinmektedir. Radyo Viva yayın akışını merak ediyorsanız hemen internet sitesi içeriğinde yer alan yayın akışı program çizelgesini inceleyebilirsiniz. Genel olarak insanlardan gelen istekleri değerlendirmeye çalışan, dinamik ve bir o kadar da profesyonel ekibe sahiptir. Radyo Viva dinleyicileri rahat bir şekilde isteklerini, görüş ve önerilerini dile getirebilmektedir. Radyo Viva yayını için mevcut programcılar arasında Doğancan Özadlı, Yonca Baygın, Çağla Aktay Topel, Okan Aslan, Duygu Kurtez, Muzo ve Hop Dedik Ayhan gibi programcılar vardır. İnternet sitemiz içeriğinde yer alan Radyo Viva sayfasında rahat bir şekilde cep telefonunuz üzerinden, bilgisayarınız üzerinden ya da tablet bilgisayarınız yardımıyla canlı radyo dinleyebilirsiniz.

Radyo Viva, 12 Haziran 1999 tarihinde yayına başlayan, Türkiye’nin birçok şehrinde yerel yayın yapan ulusal çaplı bir radyo istasyonudur. İstanbul merkezli olarak 90.0 frekansından yayın yapmaktadır. Türksat 3A uydusundan ve Digiturk 416. kanaldan dinlenebilmektedir. 2011 yılı itibari ile, İlbak Holding bünyesi altında yayın hayatına devam etmektedir.

“Türkçe Müziğin Keyfi” sloganıyla yayın yapan Radyo Viva, ağırlıklı olarak Türkçe pop müziklere yayın akışında yer verse de, akıştaki %30’luk bir pay da fantezi türündeki şarkılara aittir.

Siz de popüler Türkçe pop ve fantezi türündeki şarkıları seviyorsanız, Radyo Viva ile aradığınıza ulaşacaksınız. Radyo Viva bünyesinde altı farklı sunucu, kendi programlarını sunmaktadır.

 

1999 yılında İstanbul merkezli kurulmuş olan Radyo Viva 90.0 frekansı ile Türkçe müzik ziyafeti çekmek isteyen dinleyicilerine ulaşıyor. Türkçe Müziğin Keyfi sloganıyla ismini duyuran Radyo Viva, müzik dışında saat başı paylaştığı haber bültenleri ile, özel konuk sohbetleri ile, seçilmiş fantezi tarzındaki parçalar ile dinleyicilerini memnun etmektedir. Türkçe müzik türünde yayın yapan istasyonun müzik paylaşımları pop, slow, fantezi şeklinde çeşitlidir. Hedeflediği Türkçe müzik yayını konusunda amaçlardan ödün vermeyen ve her geçen gün deneyimlerini fırsata dönüştürerek kalabalık dinleyici kitlesini daha da büyüten Radyo Viva Türkiye’nin pek çok noktasından karasal canlı yayın sağlar. Turksat 3A uydusu üzerinden ve D-Smart platformundan da dinleyicilerine ulaşmaktadır.
28 Kas 2014
( 4 )
( 1 )
 • Yorumlar
 • Yorum Yap
Yapılan Yorumlar (6)
 1. Ahmet Tersim 12 Haziran 2015

  Viva benim için bir yaşam tarzı haline geldi çünkü kesintisiz bir şekilde müzik dinleme olanağına sahip olduğum Viva radyo için hem pop müzik hem de fantezi müzik yayınlarına yer veriliyor olması çok güzel ben zaten pop müzik seviyorum ama fantezi müziği de sayenizde sevdim. Sizden ricam biraz daha fantezi müzik yayınını arttıranız.


 2. Taner Kardan 12 Haziran 2015

  Fantezi müzik denildiğinde hiç şüphesiz ki ilk akla gelen radyo kanallarından biri Radyo Viva’dır. Türkiye genelinde ve dünya genelinde rahat bir şekilde dinleme olanağına sahip olduğumuz dijital yayınlarınızdan dolayı sizi tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. İstek parçalara da çok önem veriyorsunuz benim için iyi bir radyo kanalısınız.


 3. yeşim 12 Haziran 2015

  Herkese selamlar ben İzmit’te yaşıyorum. Radyo viva benim için kaliteli, dinamik ve genç bir yapıya sahip müzik yayını yapmakta olan profesyonel bir kanaldır. Türkiye genelinde pek çok insan tarafından tercih edildiğine inandığım az reklam çok müzik yayını yapan ender radyo kanallarından biridir.


 4. Tüğçe tudem 12 Haziran 2015

  Biz bir sahil kasabasında market işletiyoruz. Gelen müşterilerimizi Radyo Viva’nın gümbür gümbür parçalarıyla karşılıyoruz, güler yüzlü ekibimiz dinamik kadromuzla radyonuzun müziklerini bir araya getiriyor ve keyifli bir şekilde insanların alışveriş yapmasını sağlıyoruz. Biz sizi tercih ediyoruz, müşterilerimiz de bizi tercih ediyor. Karasal yayınlardan ziyade dijital yayınlara önem vermeniz sizin içinde bizim içinde faydalı olacaktır diye düşünüyorum.


 5. İrfan Cansu 12 Haziran 2015

  Herkese selamlar ben inşaat işleri yapmakta olan küçük çapta bir iş adamıyım. Müzik keyfi bir Türk kahvesi ile bütünleştiği vakit benim için mutluluk verici oluyor. Radyo viva yayınlarından ayrı bir keyif alıyorum çünkü bir birinden güzel müzik programları oluşturuyorlar ve isteklere hızlı cevap veriyorlar.


 6. Tarık Zincir 28 Haziran 2017

  Tarık Zincir – “Bir Sabah Geleceksin” albümüne yer vermenizi rica ederim. rica ederim. İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM.