loading
Anasayfa
Radyo kanallarını canlı olarak bilgisayardan ve cep telefonlarından dinleyebilirsiniz.
Dinlemekte olduğunuz

Polis Radyosu

radyo kanalı 4 defa önerildi.

Polis Radyosu, 1952 yılından beri kesintisiz olarak yayın hayatını sürdüren, Türkiye’nin en eski radyosu ünvanını taşımaktadır.

Polis Radyosu, oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Müzik akışının yanısıra, yayınında vatandaşları trafikle ilgili, suçlulara karşı koruma amaçlı, doğal afetlere karlı bilgilendirmeye, hava ve yol durumuna, gün içerisinden haberlere, özel günlerde özel programlar sunmaya yönelik bir yayın akışını dinleyicilerine sunmaktadır.

Her gün 12.00-14.00 saatleri arasında yayına giren “Dinleyici İstekleri Programı” ile, dinleyicilerden gelen talepler doğrultusunda şarkıları yayınlamaktadır. Polis Radyosu, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği ağırlıklı bir müzik yayını yapmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Polis Teşkilatının haberleşme dairesine bağlı olarak tüm Türkiye çapında ulusal yayın yapan Polis Radyosu 1947 yılında açılmış olup, Radyo TV Şube Müdürlüğü onayı ile 1952 yılında yayın hayatına başlamıştır. TRT den sonra Türkiye’de yayın yapan en eski ve tecrübeli radyo istasyonu olan Polis Radyosu 2000 yılından itibaren uydu aracılığı ile de yayın yapmaktadır. Bir çok ödül almış olan bu radyo kanalı ağırlıklı olarak karışık tarzda Türkçe müzik yayınını benimsemiştir. 1973 yılından itibaren FM bandı üzerinden yayın yapan Polis Radyosu başlangıçta sadece Batı müziği tarzında yayın yapmaktaydı. Şu an slowdan pop tarzına kadar geniş yelpaze sunan radyo kanalı Türkçe müzik yayını yapmaktadır.
30 Kas 2014
( 4 )
( 0 )
  • Yorumlar
  • Yorum Yap